Hakkımızda

...

Derstekal.com'un amacı nedir? 

Derstekal.com olarak amacımız Türkiye’nin heryerinden ödev, sınav hazırlığı, üniversite hazırlığı, lise hazırlığı ve benzeri hususlarda online özel ders almak isteyen öğrencileri Türkiye’nin herhangi bir yerinde istenilen alanlarda ders verebilecek niteliklere sahip öğretmenlerle bir araya getirmektir. Günümüzde özel olarak eğitim alabilmek artık bir ihtiyaç haline gelmiştir. Covid-19 pandemisi ile birlikte ülke olarak online eğitimle tanışma ve kullanma fırsatını bulduk. Derstekal.com olarak bu süreçte uzaktan eğitim ile özel ders verilebilecek bir platform oluşturma ve isteyen herkese çok uygun fiyatlarla ve sadece birkaç adımda istenilen zamanda öğretmenlere ulaşabilme imkânı sunmaya karar verdik.

Bu platformda online özel ders alabilmeniz için kesinlikle başka bir uygulama yüklemenize gerek yoktur.

Derstekal.com platformu kullanıcı dostu olarak herhangi bir ekstra programa gereksinim duymayan ve kendi altyapısı sayesinde istenilen her ortamda ders alabilmenizi sağlayan bir platformdur. Siteye kayıt yaptığınız andan itibaren hem bilgilerinizin güvenliği en üst düzeyde tutulmakta hem de randevu alımından başlayarak tüm süreç uzman ekibimiz tarafından takip edilmektedir. Dersleriniz sistemde 24 saatlik bir süreliğine kayıtlı tutulmakta ve size özel şifrenizle girerek izlemeniz sağlanmaktadır. Tek yapmanız gereken sitenin ana sayfasında yer alan adımları takip ederek ihtiyaç duyduğunuz öğretmeninizle ihtiyaç duyduğunuz saatte ve ihtiyaç duyduğunuz konuyla alakalı olacak şekilde randevu oluşturmak.

Evinizden dışarı çıkmadan, ekstra vakit harcamadan, birkaç adımda öğretmeninize bağlanın.

Bu sistemin ana amaçlarından birisi de öğrenci ve velilere herhangi bir ekstra ulaşım ve yemek gideri ile güvenlik problemi yaşatmadan, evlerinin konforunda sınıf ortamını sunabilmektir. İçinden geçmekte olduğumuz bu pandemi sürecinde dışarıda virüse yakalanma ihtimalinin bulunması sebebiyle öğrenciler, veliler ve öğretmenler tedirgin olmaktadır. Bu durum neredeyse tüm eğitim camiasının online eğitime yönelmesine sebep olmuştur. Derstekal.com, sahip olduğu altyapı ve bünyesinde kayıtlı yüzlerce öğretmen sayesinde sizlere istediğiniz ders ve konuyla alakalı olarak istediğiniz anda özel ders alabilme imkanı sunmaktadır.

Size özel dersiniz için, tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar.

Bu sistemde sizin ihtiyacınız olan tek şey, sesinizi ve dilerseniz görüntünüzü öğretmeninizle paylaşabileceğiniz ve dersi takip edebileceğiniz bir bilgisayar. Bilgisayarınızın mikrofonlu olması ve dileğinize göre görüntünüzün aktarılmasını sağlayabileceğiniz bir kamerasının bulunması ders işleyişinin sağlıklı yürümesi açısından gereklidir. Ders esnasında isterseniz sorularınızın fotoğrafını çekerek öğretmeninizle paylaşabilir, istediğiniz konuya ilişkin materyal talep edebilirsiniz.