ONLİNE ÖZEL DERS SİSTEMİNİN FAYDALARI

...

Bir çok yönüyle tartışılan online eğitim, covid-19 pandemisi ile birlikte hayatımızda önemli bir yer edindi. Ancak özellikle kalabalık sınıflarla yapılan online eğitim derslerinin zorlukları sıklıkla öğretmenler tarafından gündeme getirildi. bağlantı sorunları, öğrencilerin hepsine aynı anda ulaşılamaması, öğrencilerin kimi olanaklardan yoksun oluşu ve kalabalık bir canlı ders esnasında tüm öğrencilerin kendilerini yeteri kadar ifade etme şansı bulamaması gibi hususlar uzaktan eğitimin en önemli dezavantajları olarak görülmektedir. Bu yazımızda online eğitimin birebir olacak şekilde ele alınması halinde ne tür avantajlarının olabileceğine değineceğiz. 

Bahsettiğimiz ders türü anlaşılacağı üzere özel dersler. online olarak herhangi bir il veya ilçeden, hatta köy ya da kasabadan bir öğrencinin Türkiye'nin herhangi bir yerindeki bir öğretmene ulaşması ve onun tecrübelerinden faydalanarak sınava veya okul derslerine hazırlanması artık eskisine nazaran çok daha fazla gördüğümüz bir eğitim yöntemi. Bu şekilde uzak mesafelerdeki öğrencilerine ders anlatan ve onların başarılarına katkı sağlayan fedakar öğretmenler olduğu gibi bu sistemi kullanan online platformlar da mevcut. Örneğin derstekal.com bu platformlardan biri. öğrenciler istediği an istediği öğretmene soru sorabilmekte ve istediği gibi ders programı yaparak hem konu anlatımı hem de soru çözümü gibi faaliyetleri öğretmeniyle birebir gerçekleştirebilmekte. 

Birebir uzaktan eğitimden kimler faydalanabilir? Bu eğitim türü aslında en çok kime hitap etmektedir?

İçinden geçmekte olduğumuz pandemi döneminde birebir uzaktan eğitim herkesin bir ihtiyacıdır aslında. Bu dönemde öğrenciler evlerinden dışarı çıkmadan öğretmenlerine ulaşabilmek ve öğretmenler de pandemi riskine karşı kendilerini güvende hissedecek şekilde ders verebilmeyi tercih etmektedirler.